Vályog falak

 
Vályog falazatok hőszigetelése, külső-belső felületképzési lehetőségei

A hőtechnikai előírások eléréséhez réteges falszerkezet kialakítása szükséges, amely a benne levő hőszigetelő réteggel együtt teljesíti a szükséges hőátbocsátási tényező (U) értékét.
Külső oldali hőszigeteléshez, illetve utólagos hőszigetelésekhez természetes és „lélegző” anyagok használata javasolt. Ezek lehetnek nádpalló, cellulóz (újrahasznosított papír), szalma, kender, len, ömlesztett farost, lágyfarostlemez szigetelések, vagy ezek kombinációja. A mesterséges termékek közül a kőzetgyapot szálas termékek alkalmazása megengedett. A habosított táblás hőszigetelések alkalmazása nem javasolt!
A réteges szerkezet külső, időjárásnak kitett oldalára, kéregként készülhet téglaburkolat, vakolat (nád, tégla, vagy lágyfarost hordozórétegen), átszellőztetett faburkolat, stb. Használható agyagtapasztás és vályogvakolat is, de ebben az esetben 3 réteg mészfestés szükséges. Nád esetében alkalmazható a rabichálóval erősített hagyományos mészvakolat is. A vakolat minden esetben vízzáró, de lélegző legyen, ilyenek például a szilikát, vagy szilikon anyagú vakolatok.
A külső oldali vakolat festéséhez kizárólag lélegző, páraáteresztő festék használható, utólagos felújításnál is erre külön figyelni kell!

Réteges vályog falkonstrukciók:



Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése